Moringa oleifera Lam. [as Nux been ceylanica siliqua triangula seminibus alatis]
cited name:
Moringa oleifera Lam.

J. Commelin, Horti medici Amstelodamensis rariorum tam Orientalis, vol. 1: t. 112 (1697)

drawing:
engraving:

family: Moringaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: oleiferus,-a,-um
epithet recognized: oleiferus,-a,-um

illustration contributed by:
Missouri Botanical Garden, St. Louis, U.S.A.
view at archive.org

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=122181


full size x

original

Synonyms:
  1. Guilandina moringa L.
  2. Hyperanthera moringa (L.) Vahl
  3. Moringa moringa (L.) Millsp.
  4. Moringa pterygosperma Gaertner
  5. Moringa zeylanica Burmann

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Moringa oleifera Lam. [as Nux been ceylanica siliqua triangula seminibus alatis]
J. Commelin, Horti medici Amstelodamensis rariorum tam Orientalis, vol. 1: t. 112 (1697)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: q7leeaipu2hl34vu2f4rhc4jf3
SESSION date in: 2019-10-18
SESSION time in: 01:41:19
SESSION unix time in : 1571355679
SESSION unix time out: 1571356279
time_left: 599
current unix time :1571355680
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 18.207.134.98