Euphorbia officinarum L. [as Tithymalus seu Euphorbium aizooides Africanus validissimis et longis spinis, caule praealto crasso ramoso et sulcato angulato, spinis atronigricantibuscrasso ramoso et sulcato angulato, spinis atronigricantibus]
cited name:
Euphorbia officinarum L.

Giorgio Bonelli, Hortus Romanus juxta Systema Tournefortianum, vol. 1: t. 30 (1783-1816)

drawing:
engraving:

family: Euphorbiaceae
subfamily: Euphorboideae
tribe: Euphorbieae
subtribe: Euphorbiinae

epithet cited: officinarum
epithet recognized: officinarum

Illustration contributed by:
New York Public Library, U.S.A.

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=139402


full size x

original

Synonyms:
  1. Tithymalus officinarum (L.) Karsten

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Euphorbia officinarum L. [as Tithymalus seu Euphorbium aizooides Africanus validissimis et longis spinis, caule praealto crasso ramoso et sulcato angulato, spinis atronigricantibuscrasso ramoso et sulcato angulato, spinis atronigricantibus]
Giorgio Bonelli, Hortus Romanus juxta Systema Tournefortianum, vol. 1: t. 30 (1783-1816)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: b7bue3gl2glps6je0q6v6er6i1
SESSION date in: 2019-10-17
SESSION time in: 23:32:42
SESSION unix time in : 1571347962
SESSION unix time out: 1571348562
time_left: 600
current unix time :1571347962
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 3.228.24.192