Salvia patens Cav. [as Salvia altissima frutescens caulibus candidissimo tomento vestitis, foliis maximis]
cited name:
Salvia patens Cav.

Giorgio Bonelli, Hortus Romanus juxta Systema Tournefortianum, vol. 3: t. 25 (1783-1816)

drawing:
engraving:

family: Labiatae
subfamily: Nepetoideae
tribe: Mentheae
subtribe: Salviinae

epithet cited: patens
epithet recognized: patens

Illustration contributed by:
New York Public Library, U.S.A.

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=139601


full size x

original

Synonyms:
  1. Salvia decipiens M.Martens & Galeotti
  2. Salvia grandiflora Née ex Cav.
  3. Salvia macrantha Schltdl.
  4. Salvia spectabilis Kunth
  5. Salvia staminea M.Martens & Galeotti
  6. Salvia glutinosa Sessé & Moc.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Salvia patens Cav. [as Salvia altissima frutescens caulibus candidissimo tomento vestitis, foliis maximis]
Giorgio Bonelli, Hortus Romanus juxta Systema Tournefortianum, vol. 3: t. 25 (1783-1816)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 8hbdj3rojn629pchnmob9k9412
SESSION date in: 2019-10-16
SESSION time in: 11:41:42
SESSION unix time in : 1571218902
SESSION unix time out: 1571219502
time_left: 599
current unix time :1571218903
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 3.227.249.234