Leptocereus paniculatus (Lam.) D.R. Hunt [as Melocactus seu opuntia arborescens tetragona flore exalbido, aut candido. Melocactus arborescens tetragonus flore exalbido.]
cited name:
Neoabbottia paniculata (Lam.) Britton & Rose

C. Plumier, Botanicon Americanum seu historia plantarum Americanis insulis nascentium, vol. 3: t. 21 (1689-1697)

drawing:
engraving:

family: Cactaceae
subfamily: Cactoideae
tribe: Pachycereeae
subtribe:

epithet cited: paniculatus,-a,-um
epithet recognized: paniculatus,-a,-um

Illustration contributed by:


permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=183880


full size x

original

Synonyms:
  1. Neoabbottia paniculata (Lam.) Britton & Rose

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Leptocereus paniculatus (Lam.) D.R. Hunt [as Melocactus seu opuntia arborescens tetragona flore exalbido, aut candido. Melocactus arborescens tetragonus flore exalbido.]
C. Plumier, Botanicon Americanum seu historia plantarum Americanis insulis nascentium, vol. 3: t. 21 (1689-1697)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: p7lbpgaehdcp0kup8l56hm47l4
SESSION date in: 2019-11-14
SESSION time in: 09:12:18
SESSION unix time in : 1573719138
SESSION unix time out: 1573719738
time_left: 600
current unix time :1573719138
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 18.207.249.15