Chenopodium capitatum (L.) Asch. [as Blitum capitatum L.]
cited name:
Blitum capitatum L.

Plantarum indigenarum et exoticarum Icones ad vivum coloratae, vol. 4: t. 13 (1791)

drawing:
engraving:

family: Chenopodiaceae
subfamily: Chenopodioideae
tribe: Chenopodieae
subtribe:

epithet cited: capitatus,-a,-um
epithet recognized: capitatus,-a,-um

Illustration contributed by:
Universit├Ątsbibliothek Frankfurt am Main, Germany

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=188398


full size x

original

Synonyms:
  1. Blitum capitatum L.
  2. Blitum petiolare Link
  3. Blitum tataricum Miller
  4. Blitum terminale Stokes
  5. Blitum virgatum (L.) Coss., Germ. & Wedd.
  6. Chenopodium capitatum (L.) Ambrosi
  7. Chenopodium capitatum S.L.Welsh
  8. Morocarpus capitatus (L.) Scop.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Chenopodium capitatum (L.) Asch. [as Blitum capitatum L.]
Plantarum indigenarum et exoticarum Icones ad vivum coloratae, vol. 4: t. 13 (1791)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: d5oigb7imnaaapjs4eem4e9p86
SESSION date in: 2019-10-15
SESSION time in: 15:23:00
SESSION unix time in : 1571145780
SESSION unix time out: 1571146380
time_left: 600
current unix time :1571145780
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 18.208.159.25