Crepis nana Richardson var. flaccida [as Hieracium foliis radicalibus quibusdam ex sinuato dentatis quibusdam ut et caulinis linearibus integerrimis foliis fere omnibus capilaceis]
cited name:
Barkhausia nana (Richardson) DC.

J.G. Gmelin, Flora sibirica, vol. 2: t. 7, fig. 2 (1749)

drawing:
engraving:

family: Compositae
subfamily: Cichorioideae
tribe: Lactuceae
subtribe: Crepidineae

epithet cited: nanus,-a,-um
epithet recognized: nanus,-a,-um

Illustration contributed by:
Bibliothèque de l’Université de Strasbourg, France

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=214005


full size x

original

Synonyms:
  1. Barkhausia nana (Richardson) DC.
  2. Barkhausia nana Turcz.
  3. Crepis humilis Fischer ex Herder
  4. Crepis nana (Turcz.) Hultén
  5. Crepis nana Richardson
  6. Crepis nana Babc.
  7. Crepis nana (Babc.) Cronquist
  8. Crepis nana Babc.
  9. Crepis racemosa Tausch
  10. Prenanthes polymorpha Ledeb.
  11. Prenanthes polymorpha Ledeb.
  12. Prenanthes polymorpha Ledeb.
  13. Prenanthes polymorpha (Ledeb.) Ledeb.
  14. Prenanthes pygmaea Ledeb.
  15. Youngia pygmaea (Ledeb.) Ledeb.
  16. Youngia pygmaea (Ledeb.) Ledeb.
  17. Youngia pygmaea (Richardson) Ledeb.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Crepis nana Richardson var. flaccida [as Hieracium foliis radicalibus quibusdam ex sinuato dentatis quibusdam ut et caulinis linearibus integerrimis foliis fere omnibus capilaceis]
J.G. Gmelin, Flora sibirica, vol. 2: t. 7, fig. 2 (1749)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: u8op65d4vjqv5tb10dt124al70
SESSION date in: 2019-12-09
SESSION time in: 15:48:07
SESSION unix time in : 1575902887
SESSION unix time out: 1575903487
time_left: 600
current unix time :1575902887
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 35.170.81.210