Sedum hispanicum L. [as Sedum glaucum Waldst. & Kit.]

F. de Paula Adam von Waldstein, P. Kitaibel, Descriptiones et icones plantarum rariorum Hungariae, vol. 2: t. 181 (1803-1805) [J. Schütz]

drawing: J. Schütz
engraving:

family: Crassulaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: glaucus,-a,-um
epithet recognized: hispanicus,-a,-um

Illustration contributed by:
Real Jardín Botánico, Madrid, Spain

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=231708

full size (if available)

Synonyms:
  1. Sedum armenum Boiss. & A.Huet
  2. Sedum boissieri Davidov
  3. Sedum glaucum Waldst. & Kit.
  4. Sedum hungaricum Poiret
  5. Sedum longibracteatum Fröd.
  6. Sedum orientale Boiss.
  7. Sedum pentapetalum Borissova
  8. Sedum pseudohispanicum Strobl
  9. Sedum sexfidum M. Bieb.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Sedum hispanicum L. [as Sedum glaucum Waldst. & Kit.]
F. de Paula Adam von Waldstein, P. Kitaibel, Descriptiones et icones plantarum rariorum Hungariae, vol. 2: t. 181 (1803-1805) [J. Schütz]
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: q3ganv8lskql0gqk0qup8adnm1
SESSION date in: 2019-08-24
SESSION time in: 21:49:10
SESSION unix time in : 1566676150
SESSION unix time out: 1566676750
time_left: 600
current unix time :1566676150
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 18.232.124.77