Sophora secundiflora (Ortega) DC. [as Broussonetia secundiflora Ortega]
cited name:
Broussonetia secundiflora Ortega

C.G. de Ortega, Novarum aut rariorum plantarum horti regii botanici Matritensis descriptionum, vol. 1: t. 7 (1797-1800)

drawing:
engraving:

family: Moraceae
subfamily: Moroideae
tribe: Moreae
subtribe:

epithet cited: secundiflorus,-a,-um
epithet recognized: secundiflorus,-a,-um

Illustration contributed by:


permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=239820


full size x

original

Synonyms:
  1. Broussonetia secundiflora Ortega
  2. Cladrastis secundiflora Raf.
  3. Sophora sempervirens Engelm.
  4. Sophora speciosa Benth.
  5. Virgilia secundiflora Cav.
  6. Calia erythrosperma Teran & Berland.
  7. Calia secundiflora (Ortega) Yakovlev
  8. Calia secundiflora Yakovlev

no HD illustration available (4)

no HD illustration available (5)
no HD illustration available
Sophora secundiflora (Ortega) DC. [as Broussonetia secundiflora Ortega]
C.G. de Ortega, Novarum aut rariorum plantarum horti regii botanici Matritensis descriptionum, vol. 1: t. 7 (1797-1800)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: v8t3dsltf3fat69bv214cd48d1
SESSION date in: 2019-10-16
SESSION time in: 12:42:26
SESSION unix time in : 1571222546
SESSION unix time out: 1571223146
time_left: 600
current unix time :1571222546
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 3.227.249.234