Sophora secundiflora (Ortega) DC. [as Broussonetia secundiflora Ortega]
cited name:
Broussonetia secundiflora Ortega

C.G. de Ortega, Novarum aut rariorum plantarum horti regii botanici Matritensis descriptionum, vol. 1: t. 7 (1797-1800)

drawing:
engraving:

family: Moraceae
subfamily: Moroideae
tribe: Moreae
subtribe:

epithet cited: secundiflorus,-a,-um
epithet recognized: secundiflorus,-a,-um

Illustration contributed by:


permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=239820


full size x

original

Synonyms:
  1. Broussonetia secundiflora Ortega
  2. Cladrastis secundiflora Raf.
  3. Sophora sempervirens Engelm.
  4. Sophora speciosa Benth.
  5. Virgilia secundiflora Cav.
  6. Calia erythrosperma Teran & Berland.
  7. Calia secundiflora (Ortega) Yakovlev
  8. Calia secundiflora Yakovlev

no HD illustration available (4)

no HD illustration available (5)
no HD illustration available
Sophora secundiflora (Ortega) DC. [as Broussonetia secundiflora Ortega]
C.G. de Ortega, Novarum aut rariorum plantarum horti regii botanici Matritensis descriptionum, vol. 1: t. 7 (1797-1800)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 5jr1qs5ascnsu5qvtrllbhjl00
SESSION date in: 2019-10-20
SESSION time in: 15:30:35
SESSION unix time in : 1571578235
SESSION unix time out: 1571578835
time_left: 600
current unix time :1571578235
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 18.204.227.250