Jatropha dioica Sessé [as Mozinna spathulata Ortega]
cited name:
Mozinna spathulata Ortega

C.G. de Ortega, Novarum aut rariorum plantarum horti regii botanici Matritensis descriptionum, vol. 1: t. 13 (1797-1800)

drawing:
engraving:

family: Euphorbiaceae
subfamily: Crotonoideae
tribe: Jatropheae
subtribe:

epithet cited: spathulatus,-a,-um
epithet recognized: dioicus,-a,-um

Illustration contributed by:


permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=239826


full size x

original

Synonyms:
  1. Jatropha cuneifolia Sessé & Moc.
  2. Jatropha dioica McVaugh
  3. Jatropha dioica (Hook.) McVaugh
  4. Jatropha spathulata (Ortega) Muell. Arg.
  5. Jatropha spathulata (Hook.) Muell. Arg.
  6. Mozinna sessiliflora (Hook.) Small
  7. Mozinna spathulata Ortega
  8. Mozinna spathulata Hook.
  9. Loureira cuneifolia Cav.
  10. Iphys fasciculata Sessé & Moc.
  11. Curcas cuneifolia Baill.

no HD illustration available (4)

no HD illustration available (5)
no HD illustration available
Jatropha dioica Sessé [as Mozinna spathulata Ortega]
C.G. de Ortega, Novarum aut rariorum plantarum horti regii botanici Matritensis descriptionum, vol. 1: t. 13 (1797-1800)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: cduhs2bdjo434de7c56b8ovcm1
SESSION date in: 2019-10-20
SESSION time in: 16:27:00
SESSION unix time in : 1571581620
SESSION unix time out: 1571582220
time_left: 599
current unix time :1571581621
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 18.204.227.250