Rumex chalepensis Miller [as Lapathum Chalepense, folio acuto, seminum involucris profunde dentatis]
cited name:
Rumex chalepensis Miller

M.A. Tilli, Catalogus plantarum horti Pisani, t. 36 (1723)

drawing:
engraving:

family: Polygonaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: chalepensis,-is,-e
epithet recognized: chalepensis,-is,-e

Illustration contributed by:
Real Jardín Botánico, Madrid, Spain

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=267245


full size x

original

Synonyms:
  1. Rumex alveolatus Los.-Losinsk.
  2. Rumex denticulatus C. Koch
  3. Rumex dictyocarpus Boiss. & Buhse
  4. Rumex drobovii Korovin
  5. Rumex foveolatus Losinsk.
  6. Rumex losinskajae Rech. f.
  7. Rumex obtusifolius Boiss.
  8. Rumex syriacus auct.
  9. Rumex syriacus Meissner
  10. Rumex turkestanicus Paulsen

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Rumex chalepensis Miller [as Lapathum Chalepense, folio acuto, seminum involucris profunde dentatis]
M.A. Tilli, Catalogus plantarum horti Pisani, t. 36 (1723)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 2gu9311jrunajhnqar14a2cff7
SESSION date in: 2019-11-15
SESSION time in: 05:27:49
SESSION unix time in : 1573792069
SESSION unix time out: 1573792669
time_left: 600
current unix time :1573792069
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 35.172.150.239