Sedum sediforme (Jacq.) Pau [as Sedum altissimum Poiret]

H.G.L. Reichenbach, Iconographia botanica seu plantae criticae, t. 285, fig. 448 (1823-1832) [H. Humitzsch & H.G.L. Reichenbach]

drawing: H. Humitzsch
engraving:

family: Crassulaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: altissimus,-a,-um
epithet recognized: sediformis,-is,-e

Illustration contributed by:


permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=309112

full size (if available)

Synonyms:
  1. Sedum altissimum Poiret
  2. Sedum fruticulosum Brot.
  3. Sedum jacquinii Haw.
  4. Sedum lusitanicum Brot.
  5. Sedum nicaeense All.
  6. Sedum rufescens Ten.
  7. Sedum sediforme O.Bolòs
  8. Sempervivum sediforme Jacq.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Sedum sediforme (Jacq.) Pau [as Sedum altissimum Poiret]
H.G.L. Reichenbach, Iconographia botanica seu plantae criticae, t. 285, fig. 448 (1823-1832) [H. Humitzsch & H.G.L. Reichenbach]
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 4o47oo6t2ias3tmtevn9h4a7k5
SESSION date in: 2019-08-24
SESSION time in: 20:42:46
SESSION unix time in : 1566672166
SESSION unix time out: 1566672766
time_left: 600
current unix time :1566672166
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 34.204.169.76