Ipomoea neei (Sprengel) O’Donell [as Ipomoea peduncularis Bertol.]
cited name:
Ipomoea peduncularis Bertol.

Novi commentarii academiae scientiarum instituti Bononiensis, vol. 4: t. 37 () [C. Bettini]

drawing: C. Bettini
engraving: C. Bettini

family: Convolvulaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: peduncularis,-is,-e
epithet recognized: neei

Illustration contributed by:


permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=383628


full size x

original

Synonyms:
  1. Convolvulus neei Sprengel
  2. Exogonium umbellatum Moc. & Sessé ex Choisy
  3. Ipomoea hartwegii Meissner
  4. Ipomoea peduncularis Bertol.
  5. Quamoclit vitifolia (Cav.) G. Don
  6. Calboa vitifolia Cav.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Ipomoea neei (Sprengel) O’Donell [as Ipomoea peduncularis Bertol.]
Novi commentarii academiae scientiarum instituti Bononiensis, vol. 4: t. 37 () [C. Bettini]
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: vmuo06dbt58cnmionnrkl9n1s3
SESSION date in: 2019-12-09
SESSION time in: 08:14:30
SESSION unix time in : 1575875670
SESSION unix time out: 1575876270
time_left: 600
current unix time :1575875670
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 18.207.255.49