Sedum album L. [as Sedum minus album]

F.A.P. de Garsault, Description, vertus et usages de sept cents dix-neuf plantes, tant étrangères que de nos climats, vol. 4: t. 537 (1767)

drawing:
engraving:

family: Crassulaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: albus,-a,-um
epithet recognized: albus,-a,-um

Illustration contributed by:
Harvard University Botany Libraries, Cambridge, U.S.A.

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=394600

full size (if available)

Synonyms:
  1. Sedum album (Bastard ex DC.) Syme
  2. Sedum athoum DC.
  3. Sedum clusianum Guss.
  4. Sedum gombertii Sennen
  5. Sedum micranthum Bastard ex DC.
  6. Sedum serpentini Janch.
  7. Sedum teretifolium Lam.
  8. Sedum vermiculifolium P. Fourn.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Sedum album L. [as Sedum minus album]
F.A.P. de Garsault, Description, vertus et usages de sept cents dix-neuf plantes, tant étrangères que de nos climats, vol. 4: t. 537 (1767)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 51uh89n216o22gddmv1pl6bdc5
SESSION date in: 2019-08-26
SESSION time in: 11:13:05
SESSION unix time in : 1566810785
SESSION unix time out: 1566811385
time_left: 600
current unix time :1566810785
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 34.238.189.171