Sedum sediforme (Jacq.) Pau [as Sedum altissimum Poiret]
cited name:
Sedum altissimum Poiret

A.P. de Candolle, P.J. Redouté, Plantarum Historia Succulentarum (Plantes grasses), vol. 1: t. 40 (1799-1837) [P.J. Redouté]

drawing: P.J. Redouté
engraving:

family: Crassulaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: altissimus,-a,-um
epithet recognized: sediformis,-is,-e

illustration contributed by:
Missouri Botanical Garden, St. Louis, U.S.A.
view at archive.org

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=48015


full size x

original

Synonyms:
  1. Sedum altissimum Poiret
  2. Sedum fruticulosum Brot.
  3. Sedum jacquinii Haw.
  4. Sedum lusitanicum Brot.
  5. Sedum nicaeense All.
  6. Sedum rufescens Ten.
  7. Sedum sediforme O.Bolòs
  8. Sempervivum sediforme Jacq.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Sedum sediforme (Jacq.) Pau [as Sedum altissimum Poiret]
A.P. de Candolle, P.J. Redouté, Plantarum Historia Succulentarum (Plantes grasses), vol. 1: t. 40 (1799-1837) [P.J. Redouté]
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: vrf7amkddnlbunn5vbh6douk07
SESSION date in: 2019-12-10
SESSION time in: 00:16:45
SESSION unix time in : 1575933405
SESSION unix time out: 1575934005
time_left: 600
current unix time :1575933405
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 34.225.194.144